AKTUÁLIS

PRÁGA

2019-07-18
Prágai folklórfesztivál [közlemény]

Tisztelt tagtársak!

Prága július 18.- 20. között ismét nagyszabású folklórfesztiválnak ad otthont.

Európa, Ázsia és Afrika  20 országából érkeznek fellépők, a program nagyon érdekes, a fesztivál előadásaira a belépés ingyenes.

Két magyar folklórcsoport is fellép a fesztiválon: 

Péntek/Pátek/Friday/Freitag 19.07.2019 

Alšovo nábřeží – před Rudolfinem (festival stage in front of Rudolfinum Concert Hall) 

12.00 - 12.30 Rosmerein Donauschwäbische Tanzgruppe, Hungary 

13.30 - 14.00 Nagytarcsai Hagyományőrző Kulturális Egyesület, Hungary 

Szombat/Sobota/Saturday/Samstag 20.07.2019 
10:00–11:30 Felvonulás – fesztiválparádé, a résztvevők felvonulása az Óváros térről indul - Festive Parade of Participating Groups through the Old Town – starting from Old Town Square and returning to Old Town Square

Stage on the Square Ovocný Trh 

12.00 - 12.30 Nagytarcsai Hagyományőrző Kulturális Egyesület, Hungary 

16.00 - 16.30 Rosmerein Donauschwäbische Tanzgruppe, Hungary

 

Akinek kedve kerekedik, tekintse meg a fellépéseket,  a felvonulást.  Szép élményt kívánok kedves mindannyiuknak.

 

Üdvözlettel,

 

Tarics Adrienn

szervezőtitkár

Svaz Maďarů – CSMMSZ, z.s.

csmmsz@volny.cz, +420 777 944 650

 

A folkfesztivál teljes programja alább olvasható:   

PRAŽSKÉ FOLKLORNÍ DNY/PRAGUE FOLKLORE DAYS 2019 
performances time schedule/program vystoupení

Čtvrtek/Thursday/Donnerstag 18.07.2019

Alšovo nábřeží – před Rudolfinem (festival stage in front of Rudolfinum Concert Hall) 
12.00 - 12.30 Rancho Folclórico de Vale de Milhaços, Portugal 
12.30 - 13.00 Folkdanslaget Rillen, Sweden 
13.00 - 13.30 Trachtengruppe Buochs, Switzerland 
13.30 - 14.00 Art Performing Group of Zhongguancun No.1 Primary School, Beijing, P.R. China 
14.00 - 14.30 Högbo Folkdans Gille, Sandviken, Sweden 
14.30 - 15.00 Galgal Ba'Maagal, Israel 
15.00 - 15.30 Art Performing Group of Linping No.1 Middle School Hangzhou, P.R. China 
15.30 - 16.00 Västkustdansarna, Sweden 
16.00 - 16.30 Estonian Childern s Folk Dance Group of Jüri Gymnasium, Estonia 
Estonian Folklore Group „Kihnumua“, Estonia 
16.30 - 17.00 Nivren Folgdansgille, Sweden 
17.00 - 17.30 Hkol Bamachol, Israel 
17.30 - 18.00 Heimat- und Trachtenverein D'Grazerfelder z'Kalsdorf, Austria 
18.00 - 18.30 Folklórna Skupina Sašina Jaklovce, Slovakia 
18.30 - 19.00 Orl Le Mahol & Fantazia, Israel

Pátek/Friday/Freitag 19.07.2019

Alšovo nábřeží – před Rudolfinem (festival stage in front of Rudolfinum Concert Hall) 
10.20 -10.30 İzmir Güzelyali Ortaokulu, Turkey 
10.30 -11.00 Guangzhou Feiyue Orchestra, P.R. China 
11.00 -11.30 Trachtengruppe Buochs, Switzerland 
11.30 -12.00 Spielmanns- und Fanfarenzug der Sportvereinigung 1879 e.V. Hainstadt/Hainburg, Germany 
12.00 - 12.30 Rosmerein Donauschwäbische Tanzgruppe, Hungary 
12.30 - 13.00 Galgal Ba'Maagal, Israel 
13.00 - 13.30 Trachtengruppe Ballwil, Switzerland 
13.30 - 14.00 Nagytarcsai Hagyományőrző Kulturális Egyesület, Hungary 
14.00 - 14.30 Kulturno Društvo Bohinj, Slovenia 
14.30 - 15.00 Estonian Female Folk Dance Group „Viimikud“, Estonia 
Estonian Female Folk Dance Group „Kullerkupp“, Estonia 
Estonian Female Folk Dance Group „Eideratas“, Estonia 
Estonian Female Folk Dance Group „Kuremari, Estonia 
15.00 - 15.30 Fanfarenzug Fränkische Herolde Neubrunn, Germany 
15.30 - 16.00 Folk Group Putni, Latvia 
16.00 - 16.30 Zespół Ludowy Wierzchoslawiczanki, Poland 
16.30 - 17.00 Göta Lejon, Sweden 
17.00 - 17.30 Zespół Folklorystyczny „Mali Poligrodzianie”, Poland 
17.30 - 18.00 Estonian Folklore Group Muraste Murakad, Estonia 
Estonian Folklore Group Säde, Estonia 
18.00 - 18.30 Bürgermeister Musikkapelle Schwaz/Tirol, Austria 
18.30 - 19.00 Folklore Ensemble “ Gers Smuoks”, Lithuania 
19.00 - 19.30 Grup de Dansa Cor de Catalunya, Catalunia 
19.30 - 20.00 Dance Group „Druvas Seniori“ and Band „Strops“, Latvia

Stage on the Square Ovocný Trh 
12.00 - 12.30 Folkdanslaget Rillen, Sweden 
12.30 - 13.00 Art Performing Group of Zhongguancun No.1 Primary School, Beijing, P.R. China 
13.00 - 13.30 Tambours et Fifres de Meyrin, Switzerland 
13.30 - 14.00 Art Performing Group of Linping No.1 Middle School Hangzhou, P.R. China 
14.00 - 14.30 Trachtentanzgruppe Arth-Goldau, Switzerland 
14.30 - 15.00 Västkustdansarna, Sweden 
15.00 - 15.30 Jodlerklub Rotsee Ebikon, Switzerland

15.30 - 16.00 Hkol Bamachol, Israel 
16.00 - 16.30 Zespół Górali Czadeckich "Pojana", Poland 
16.30 - 17.00 Folklórna skupina Sašina Jaklovce, Slovakia 
17.00 - 17.30 Iruski, France 
17.30 – 18.00 Zespół Ludowy "Gniewkowianie", Poland 
18.00 - 18.30 Bastoners de Peramola, Catalunia 
18.30 - 19.00 FS KŠD Predgrad, Slovenia 
19.00 - 19.30 Club for Bulgarian Folk Dance „Poduenska kitka“, Bulgaria 
19.30 - 20.00 Volkstanzgruppe Benthullen-Harbern, Germany 
20.00 - 20.30 Orl Le Mahol & Fantazia, Israel

Sobota/Saturday/Samstag 20.07.2019 
10:00–11:30 FELVONULÁS – a felvonulás az Óváros térrol indul - Festive Parade of Participating Groups through the Old Town – starting from Old 
Town Square and returning to Old Town Square

Alšovo nábřeží – před Rudolfinem (festival stage in front of Rudolfinum Concert Hall)

11.00 - 11.30 Orl Le Mahol & Fantazia, Israel 
11.30 - 12.00 Volkstanzgruppe Benthullen-Harbern, Germany 
12.00 - 12.30 Iruski, France 
12.30 - 13.00 Trachtengruppe Ballwil, Switzerland 
13.00 - 13.30 Bastoners de Peramola, Catalunia 
13.30 - 14.00 Spielmanns- und Fanfarenzug der Sportvereinigung 1879 e.V. Hainstadt /Hainburg, Germany 
14.00 - 14.30 Tambours et Fifres de Meyrin, Switzerland 
14.30 - 15.00 Zespół Ludowy Gniewkowianie, Poland 
15.00 - 15.30 Trachtentanzgruppe Arth-Goldau, Switzerland 
15.30 - 16.00 Bürgermeister Musikkapelle Schwaz/Tirol, Austria 
16.00 - 16.30 Jodlerklub Rotsee Ebikon, Switzerland 
16.30 - 17.00 Fanfarenzug Fränkische Herolde Neubrunn, Germany 
17.00 - 17.30 Hkol Bamachol, Israel 
17.30 - 18.00 Göta Lejon, Sweden 
18.00 - 18.30 Zespół Górali Czadeckich "Pojana", Poland 
18.30 - 19.00 FS KŠD Predgrad, Slovenia 
19.00 - 19.30 Club for Bulgarian Folk Dance „Poduenska kitka“, Bulgaria 
19.30 - 20.30 Dance Group „Druvas Seniori“ and Band „Strops“, Latvia

Stage on the Square Ovocný Trh 
11.15 - 11.30 İzmir Güzelyali Ortaokulu, Turkey 
11.30 - 12.00 Estonian Folklore Group Muraste Murakad, Estonia 
Estonian Folklore Group Säde, Estonia 
12.00 - 12.30 Nagytarcsai Hagyományőrző Kulturális Egyesület, Hungary 
12.30 - 13.00 Zespół Folklorystyczny „Mali Poligrodzianie”, Poland 
13.00 - 13.30 Rancho Folclórico de Vale de Milhaços, Portugal 
13.30 - 14.00 Högbo Folkdans Gille, Sandviken, Sweden 
14.00 - 14.30 Heimat- und Trachtenverein D'Grazerfelder z'Kalsdorf, Austria 
14.30 - 15.00 Kulturno Društvo Bohinj, Slovenia 
15.00 - 15.30 Nivren Folgdansgille, Sweden 
15.30 - 16.00 Estonian Female Folk Dance Group „Viimikud“, Estonia 
Estonian Female Folk Dance Group „Kullerkupp“, Estonia 
Estonian Female Folk Dance Group „Eideratas“, Estonia 
Estonian Female Folk Dance Group „Kuremari, Estonia 
16.00 - 16.30 Rosmerein Donauschwäbische Tanzgruppe, Hungary 
16.30 - 17.00 Estonian Childern s Folk Dance Group of Jüri Gymnasium, Estonia 
Estonian Folklore Group „Kihnumua“, Estonia 
17.00 - 17.30 Zespół Ludowy Wierzchoslawiczanki, Poland 
17.30 - 18.30 Grup de Dansa Cor de Catalunya, Catalunia 
18.30 - 19.00 Folk Group Putni, Latvia 
19.00 - 19.30 Folklore Ensemble “ Gers Smuoks”, Lithuania

created by wision